Barion Pixel

Őszi színekben pompázik a Bertényi Miklós fűvészkert!

Talán túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az Apátkúti-patak völgy a Visegrádi hegység legszebb szurdokvölgye. Lenyűgöző, ahogy a víz kitartó munkával medret vájt magának a vulkáni kőzetbe s ezzel létrehozta ezt a csodás világot.

Vízesések, kis tavacskák, mohás sziklák és hatalmas sziklaoromok szegélyezik a turistaútat, amelyen át eljuthatunk a Telgárthy-rétig, ami egész évben rengeteg élményt kínál számunkra. Horgászhatunk pisztrángra, süthetünk szalonnát tábortűzön és a réten található fából készült játékokon a gyerekek is egész biztosan remekül szórakozhatnak.

Nem csoda, hogy ott, ahol ilyen kis helyen ennyi izgalmat találni sokan már észre sem veszik, hogy milyen titokzatos kis mesevilág rejtőzik a hegyoldalban. Itt található ugyanis a Bertényi Miklós fűvészkert. A csend és a romantika birodalma ez, csörgedező patakokkal, évszázados fákkal és árkok fölött átívelő kis hidakkal. A kellemes andalgás mellett azonban további izgalmakat is lehet itt találni. Olyanokat, amihez már a túrabakancs is elkelhet, ugyanis az arborétumot kettészeli egy szurdokvölgy, amibe egy kis vízfolyás mellett vezet a túraút. Ahol nehezebb a terep ott lépcsőket faragtak a kőbe vagy fahíd vezet át a szakadék felett, de az útvonal legjobb része talán mégis az, amikor patakmederbe ugrálhatunk kőről-kőre. Az egész szurdok bejárása nem tart tovább 10 percnél, de ha fényképezőgépet is visztek magatokkal, akkor órákat is el lehet itt időzni.

Kék színű, aprócska fagombák, gyönyörű páfrányok és a csillogó víztükör fölött keringő apró lepkék, amiket mind-mind élvezet megfigyelni, lefotózni. Az arborétumban rengeteg padot és asztalt lehet találni, üljetek le valamelyikhez, fogyasszatok egy kis frissítőt a hátizsákotokból és élvezzétek a csendet, amit a lelketekre hint az erdő.

NYITVA TARTÁS
A belépőjegy az Ördögmalom Erdei Étterem nyitvatartási idejében, az étteremben váltható meg.
BELÉPŐDÍJAK
A belépőjegyek kizárólag kézpénzzel válthatóak meg.
Diák és nyugdíjas: 500 Ft
Felnőtt: 1.000 Ft
Szakvezetés előzetes bejelentkezés alapján, Fehér Adél műszaki vezetőnél kiss.balazs@pprt.hu email címen.
1 órás szakvezetés díja: 6.000 Ft
2 órás szakvezetés díja: 9.000 Ft
Elérhetőségek:
Weboldal: parkerdo.hu

Megközelítés