Barion Pixel

Új szabályozás: Korlátozás a Rám-szakadékban

A Duna-Ipoly Nemzeti Park új szabályozást vezet be a Rám-szakadékban, miután egyre több panasz érkezett túrázóktól a „túl könnyű” útvonal miatt. Az új rendelet szerint a turisták csak meghatározott módon haladhatnak előre a szurdokban: páros napokon csak kézzel kapaszkodhatnak, páratlan napokon pedig kizárólag lábbal érhetnek a sziklákhoz.
 
A szigorítás célja, hogy fokozza a kihívást és az élményt azok számára, akik szeretnék próbára tenni ügyességüket. A szervezők már fontolóra vették a „hátrafele mászás” lehetőségét is a haladó túrázók számára.
 
Bár az új szabályozás vegyes fogadtatásra talált, sokan már izgatottan készülnek a következő hétvégére, hogy megtapasztalják a szakadék eddigi legextrémebb túráját.
 
(A bejegyzés csak április 1-jei tréfa – vagy mégsem? 😉)
 
Ha viszont szeretnél ott komolyan is kalandozni, akkor bátran vegyél részt ezen a túrán, ahol Dobogókőre érkezve bográcsos ételekkel várnak benneteket. Esemény linkje:
👇👇👇